+90 532 2661150 Whatsapp

100% DOĞAL SABUN VE CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ

Doğal Sabun Üreticisi Olarak Natura Sabun

Sağlığınızı Düşünüyoruz

Natura Sabun olarak gerçek doğal sabun ve cilt bakım ürünleri üreticileri içerisinde 25 senelik tecrübemizle sektörde ilkiz. Ürünlerimiz Kimya Mühendisliğinin getirdiği sorumluluk ile üretilmektedir. Ürünlerimiz %100 doğal olmakta olup, SLS, propilen glikol, petrol ürünleri, E.D.T.A, parabenler, sentetik renklendiriciler, sentetik kokular ve kanserojen kimyasal koruyucu maddeleri içermez. Bu bahsettiğimiz zararlı kimyasallar zaman içerisinde cildimize temas ederek emilim yapar ve vücuttan atılmaz. Bu birikim zaman ile kanser dahil olmak üzere bir çok ciddi hastalığı  tetikler.

Ürünlerimizde sentetik kimyasal herhangi bir boyar madde kullanılmamıştır. Ürünlerimizi renklendirmek için sadece doğal kök boyalar kullanıyoruz. Bazı ürünlerimiz ise bitkisel yağların öz renklerinden faydalanılarak renklendirilmiştir.

Kararlı Formül, Optimize Üretim Prosesi

Sabunlarımızın Üst Kısımlarında Tozlanma Ve Beyazlanma, Pudramsı Bir Kalıntı Olmaması, Sabunlarımızın Formülünün Kararlı Ve Üretim Prosesinin Optimize Olduğunu Gösterir. Daha Açık Olarak Söylemek Gerekirse, Sabunun Üretiminde Kullanılan NaOH Ve Doğal Yağ Miktarları, Birbirleriyle Tam Uyumludur. Bu Yüzden Normalde Sabunlarda Dile Getirilen Başlıca Sorunlar Olan “Cildi Kurutması” Ve “Göz Yakması”, Ürünlerimizde Mevcut Değildir.

Ar & Ge

Natura Sabun’da teknolojik gelişmeler sürekli takip edilmekte ve üretim kalitesini arttırmaya yönelik her türlü yenilik sistemimize kazandırılmaktadır.

Bu konseptin kurucusu olan Uğur Öztemiz öncelikle sabun deneyimli bir kimya mühendisidir. Çalışma hayatının neredeyse tümü, yurt dışı ve yurt içi doğal sabun, deterjan, temizlik maddeleri ve cilt bakım ürünleri üretiminde geçmiş, bu kapsamlar altındaki bir çok projede bulunmuş, planlamalarını ve uygulamalarını yapmıştır.

Doğal Ürünler, Sağlıklı Gelecek

Biz Natura Sabun olarak sadece sıradan bir doğal sabun üreticisi olmaktan ziyade, sağlıklı nesillerin yetişmesi için doğal ürünlerin kullanımının önemini her geçen gün daha fazla insana belirtiyoruz. Öncelikli amacımız, doğal sabun öncelikli olmak üzere, cilt temizleme ve bakım ürünlerinde tamamen doğallığı koruyarak, her geçen gün daha fazla insana doğal kalmanın bilincini aşılamaktır. Yapılan araştırmalara göre önümüzdeki 20 sene içerisinde, insanların günümüz hayatında yoğun olarak maruz kaldığı kimyasallar ve kanserojenlerden dolayı, sağlık durumumuz git gide daha fazla olumsuz etkilenmeye devam edecek. Buna bir son vermek için, bilinçlendiriyoruz.

Natura Doğal Sabun ürünlerinde kimyasal madde kullanmadığını açıkça size belirtmek isteriz. Cildinizin sağlıklı olması için her şeyin en iyisini kullanıyoruz, özgün tariflerimiz sadece taze baharatlar, bitkisel yağlar, sabun alkalisi, (NaOH) kullanılanarak yapılmıştır. Ayrıca kaynak suları, esansiyel yağlar yulaf ezmesi bal deniz tuzu ve bazı özel bitkisel karışımlar da da öncelikle söyleyebileceğimiz girdilerimizdir.

 Doğal sabun kullanımının bebeklikten itibaren olması sağlıklı nesillerin yetişmesi için gereklidir. Günümüzde kullanılan sentetik temizleyiciler (Sodyum Lauryl / lauretsülfat (SLS), propilen glikol, petrol ürünleri, E.D.T.A ,parabenler, sentetik renklendiriciler, sentetik kokular, palmiye yağı ve bazı kimyasal koruyucu maddeler)’ i içerirler. Bu maddeler vücutta uzun süreli kullanımda kimyasal birikim yaparlar. Bu birikimler vücudumuzda kanseri dahi tetikleyebilir.

Natura Doğal Sabun, Keşfedin.

 Günümüzde, doğala yönelimin bu denli arttığı bir devirde ”Doğal Sabun” ibaresini rahatlıkla kullanabiliyoruz. Öncelikle Kimya Mühendisi olmanın getirdiği sorumluluk sayesinde. Nasıl mı? 

  • Piyasadaki pek çok fabrikasyon sabunun aksine doğal sabunlarımız,soğuk proses olarak en kaliteli doğal maddelerden yapıldığından cildinize en yüksek hassasiyeti gösterecektir, en önemlisi kimyevi katkılar içermediğinden vazgeçemezleriniz arasına girecektir.
  • Natura Sabunda sabunlarımız soğuk proses (CP) tekniği ile yapılmaktadır. Isıl işlem, yağ kaynatma vs gibi işlemler olmadığından esansiyel yağlarımızın yapısında herhangi bir değişme ya da bozulma olmamaktadır.
  • Kullandığımız kaynak suları özenle seçilmiştir, suyun içerisinde herhangi kimyasal bir safsızlık olmamasına dikkat ediyoruz. Doğal sabun üretiminde su deyip geçmemek gerekir. Su, doğal sabun üretiminde hacmen en büyük girdidir!
  • Ayrıca sabunlaşma esnasında oluşan doğal bitkisel gliserin sabunun içersinde kalarak ürünlerimizin çok özel bir cilt bakım ürünü olmasına destek olmaktadır.
  • Sabun tabanımızda kullanılan zeytinyağı cilde yumuşaklık verir. Shea ve Kakao yağları ile harika bir dokunuş ve Hintyağı ile de kremsi, ipeksi köpük oluşturmak için yardımcı olur. Hindistan Cevizi yağı ise etkili bir temizlik yanında sabunumuzu sert ve uzun ömürlü kılar. Bu kombinasyonların tümü bir araya geldiğinde öncelikle doğal, harika sabunumuz ortaya çıkmış olur.

Neden Soğuk Proses?

Su, sabunlaştırıcı alkali (NaOH) ve yağ, Soğuk proses sabun bu üç temel maddeler ile oluşur. Sodyum hidroksit su ile karıştırılır ve sonra bu çözelti, yağ ile karıştırılır. Bu reaksiyon, hidrojen, oksijen, sodyum ve yağ asit molekülleri arasında oluşur,ismi sabunlaşma reaksiyonu’dur. Sonuç beş parça sabun ve bir kısım gliserin oluşması ile biter. Gliserin çok iyi bir cilt yumuşatıcısıdır. Ticari sabun yapımında bu çıkan gliserin ayrılarak sabundan alınır ve sanayide ayrıca kullanılmak üzere satılır, oysa Natura Sabun’un (CP) proses tekniğinde bu gliserin sabunda kalır ve cildinizin özellikle soğuk havalarda çatlamasını önler, cildinizin nem seviyesini korur.

%100 Doğal Sabunlarımız kalıplara döküldükten sonra en az iki gün kalıpta bekler, ardından kesim işlemi ile tamamen dinlenmesi için en az 2 en çok 6 hafta boyunca özel kürlenme odalarımızda bekletilir, en son tüketicilerimiz ile buluşur.

 SABUNLARIMIZDA PALM YAĞI KULLANMIYORUZ

ÇÜNKÜ PALM YAĞININ ELDESİ EKOLOJİK DENGEYE ZARAR VERMEKTEDİR.