+90 532 2661150 Whatsapp

100% DOĞAL SABUN VE CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ

Üretimimiz Hakkında

Natura Doğal Sabunları öncelikle ”Kimya Mühendisi olmanın getirdiği disiplininin gerektirdiği şekilde” profesyonel teknikler kullanılarak, üstünkörü bilgiler ile üretilmeyen sabunlardır. Yöresel üreticilerin bahçelerinde yaptıkları geleneksel, alışılagelmiş, sadece çamaşır yıkamada kullanılabilecek az köpüren sabunlara, ve diğer “sözde doğal” sabunlara benzemez. Çünkü üretimimiz tamamen bilimsel olup, kullanılan her yağın “saponification” sabunlaşma değerleri bilinmektedir. Bu veriler kullandığımız tüm doğal yağlar için tek tek hesaplanmaktadır. Ayrıca, yapılacak sabunun sertliğini, temizleme gücünü, cilde vereceği kondisyonu, köpüklülüğü, krem özelliğini, INS ve iyodini, doymuş, doymamış yağ özelliğini, kullanılan yağlar arasındaki dengeyi,yağlarda bulunan asitlerin oranlarını (lauric, myristic,palmitic,stearic, ricinoleic, oleic, linoleic, linolenic) kontrol altında tutuyoruz ve her şeyi en ince detayına kadar hesaplayıp üretime başlıyoruz.

Cold Process Tekniği.

Doğal sabunlarımız belirli bitkilerden elde edilmiş saf yağları kullanarak soğuk işlem (C/P) metoduyla üretilmektedir. Bu yöntem, bitkisel yağların sıcak karşısında yararlı özelliklerini kaybetmemesi sebebiyle çok daha faydalıdır.

Natura Doğal Sabunlarında Zeytinyağı, Defne Yağı, Hindistan cevizi yağı, Hint Yağı, Kakao yağı, Badem Yağı, Lavanta, Portakal yağı, Yasemin Yağı gibi doğal bitkisel yağlar ve kaynak suyu kullanılmaktadır. Sabunlarımız piyasaya sürülmeden önce minimum 4 hafta özel odalarda uygun nem ve ısı koşullarında kürlendirilip dinlendirilmektedir. Bu süreç soğuk işlem sabunları için çok önemlidir.Bu olgunlaşma sürecinden önce kullanılan sabunlar,serbest alkali içermektedirler.

Doğal Kalite, Kontrol Altında.

Üretimde otomasyon kullanmıyoruz sabunlarımız tamamen el yapımı olarak üretilmekte ve dilimlenmektedir.

Kalitemizi kontrol edebilmek için max.10’ar kg lık partiler halinde üretim yapıyoruz.

Sabunlarımız satışa sunulmadan önce 4 hafta kadar özel kondisyonlarda bekletilir.

Ürünlerimiz Palm oil, Parabenler, EDTA ,SLS ve koruyucu maddeler içermemektedir.

Sağlığınızı Düşünüyoruz

Ürünlerimiz bazı kişisel bakım ürünlerinde bulunan zararlı maddeleri asla içermez. Bu maddeler sırasıyla; Sodyum Lauryl / lauretsülfat (SLS), propilen glikol, petrol ürünleri, E.D.T.A ,parabenler, sentetik renklendiriciler,sentetik kokular, palmiye yağı ve bazı kimyasal koruyucu maddelerdir.

Ar & Ge

Natura’ da teknolojik gelişmeler sürekli takip edilmekte üretim kalitesini arttırmaya yönelik her türlü yenilik sistemimize kazandırılmaktadır.

Doğal Sabunlarımızı farklı kılan 25 yıllık tecrübemizden gelen özel formüllerimizdir.

Sabunlarımız kimyasal madde içermediğinden yüz temizliğinde rahalıkla kullanılabilir.

Dikkat ! Ürünlerimiz tedavi edici olmayıp, hiçbiri ilaç yerine kullanılamaz,burada yer alan yazılar sadece tavsiye ve bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunlarınızın tedavisi için mutlaka ilgili uzman hekime başvurunuz.