+90 532 2661150 Whatsapp

100% DOĞAL SABUN VE CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ

%100 Doğal sabun tecrübesinde 27 yıl, kurs tecrübesinde ise 12. Yılımızı geride bıraktık.

Natura Sabun Kursunda dünyadaki en son trend teknolojik gelişmeler ve üretim kalitesini en üst seviyeye taşımak için yenilikler takip edilmektedir. Sabun eğitimi verilirken internetten alınan bilgiler bizim tarafımızdan size verilmeyecektir. Bizim vereceğimiz eğitim, üretici tecrübesine dayanmakta ve püf noktalar içermektedir.

NATURA SABUN KURSU TÜM DETAYLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Tüm içeriklerimiz cilde uygun pH değerindedir ve Doğal Sabun Üretimi için özel olarak seçilmiştir.

portakal sabunuNatura Sabun Kursu, Ülkemizde İlk Açılan Doğal Sabun Kursudur. Kimya Mühendisi Uğur ÖZTEMİZ eşliğinde %100 olumlu geri dönüşler ile sizlere hizmet vermektedir. İlerleyen vakitlerde “Yemek, Pasta Kursları” çeşitli şahıslar tarafından doğal diye satılan ancak asla doğal olmayan ! Gliserinli sabun bazının eritildikten sonra silikon kalıba dökülme işlemine “ Sabun Kursu” demişlerdir. Bu sabun yapımı değil, sadece hoş bir aktivitedir.

Daha sonra da ülkemizde her ne kadar doğal sabun adı altında kurslar açıldıysa da bu kurslardaki sabunlar internet bilgilerinin dışına çıkmamaktadır. Oysa, gerçek doğal sabun profesyonel yapım içindir ve musluğun altında erime yapmamalıdır. Uzun süre dayanıklı olmalıdır. Tüm bu bilgiler, sizlere vereceğimiz akademik anlamdaki profesyonel sabun kursunda sunulacaktır. Araştırarak bulamayacağınız 13 adet püf nokta bu kurslarda sizlere detaylı şekilde aktarılacaktır. Workshop tarzı basit, hızlı ve kullanışsız eğitimler değil tamamen profesyonel, uzmanlaşabileceğiniz eğitimler sunuyoruz.

Gerçek doğal sabun eğitimini biz veriyoruz. İnternette bilinçsizce çok fazla kişi doğal sabun yaptığını iddia etmeye başlamıştır. Gerçek doğal sabun tahta kalıplara dökülür ve kaynatılmaz, kaynatıldığı zaman doğal şifalı yağların bütün şifalı ve sabundaki nemlendirici tuşe bırakan özelliği kaybolur!

Bir diğer sorun ise WEB’de, çarşıda, pazarda büyük miktarı sentetik esaslı “sözde doğal” sabunların piyasayı işgal etmiş olmasıdır! Bu tip sabunların hammaddesi Malezyadan gelmekte olup çok basit işlemler sonucu burada makyajı yapılarak elde edilen taklit sabunlardır.

NATURA SABUN KURSU TÜM DETAYLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Oysa ki Gerçek Doğal Sabun

Kimyevi katkı maddesi ve yapay boya bulunduramaz, dünyanın kabul ettiği doğal sabun normlarında olmalıdır. Dünyaca kabul görmüş kaliteli doğal sabunların hepsi çeşitli bitkisel/aromatik yağlar içerir. Bu yağlar sabunlara harika çeşitlilik ve özellikler kazandırır. Biz sizlere doğal sabun kursumuzda hepsini öğretiyoruz, bilinçlendiriyoruz.

Yardımcı girdilerin hepsi bilinçli ve optimize planlı bir şekilde hesaplanmalı ve girilmelidir. Tahta kalıplara dökülüp kurumaya bırakılmalıdır. Kürlendirme, kesme, depolama tekniklerinin ürün üzerinde büyük etkileri vardır. Sizlere sabun kursumuzda bunları dahi öğretiyoruz.

NATURA SABUN KURSU TÜM DETAYLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Kursumuzu Kim Veriyor?

Sabun yapım eğitimi deneyimli eğitmen Kimya Mühendisi Uğur ÖZTEMİZ tarafından veriliyor. Yurt içi ve yurt dışında 25 sene boyunca sadece sabun üretiminde çalışmış bir kimya mühendisidir.
Kimya tıp gibidir, yurt dışında uzmanlık alanınızı sorarlar!

Kurs Paketlerimiz

Doğal sabun ve sıvı doğal sabun eğitimlerimiz; 2 tam günlük ve 4 tam günlük eğitimler olmak üzere iki ayrı pakettir.

Paketler bire bir özel ders şeklindedir.

Kursumuzun İçeriği Nedir? Neleri Öğreneceksiniz?

Doğal katı ve sıvı sabun yapım kursumuz

Doğal katı ve sıvı sabun yapım kursumuzda sizlere doğal sabunun üretim tekniklerini, 25 senelik tecrübemiz sonucunda birikimimiz olan 450 farklı çeşit reçetemizin hepsinin ortak noktaları olan formüller ile sabun üretimindeki püf noktaları, sabunun nasıl kesilmesi, saklanması gerektiğini öğretiyoruz. Bunun yanı sıra ticari aşamada oldukça yardımcı olacak piyasa, maliyet ve malzeme bilgilerini öğreneceksiniz.

Pek çok sözde doğal sabunun içerisindeki hacı yağlarının, içeriğindeki sentetik esansların, boyaların, koruyucuların, katılaştırıcıların nasıl tespit edildiğinin kapsamlı bilgisini de öğreneceksiniz. Piyasada doğal adı altında satılan çoğu sabun doğal değildir. Biz sizlere bunun sanatını ve en ince işçilik ile nasıl en iyi sabun üretilir bunu öğretiyoruz. Şunu da unutmayın ki doğal da olsa bilimsel olmayan sabundan bir süre sonra ya bayat yağ kokusu gelecektir ve tabi ki cilde uyum sağlayamayacaktır.

SÜS VE BUTİK SABUN YAPIMI (DOĞAL DEĞİL)

Harika görsellikleri ve kalıcı kokuları ile dekoratif amaçlı butik sabun üretiminin uygulamalı eğitimi, uzun süren kalıcı koku, renk ve nem çekmemesi için yapımındaki püf noktalarını öğreneceğiniz bu eğitimimiz doğal sabun üretim eğitimi alana ücretsiz sunuyoruz!

AROMATERAPİK SABUN KURSU

Bu kurs özgün modelinde sizlere dilimlenerek satışa sunulan ebruli tarzda sanatsal görsellikteki sabunların yapımını öğreteceğiz. Birlikte yapacağımız uygulamalar ile harika tasarım fikirleri oluşturacağız ve kendiniz uygulayarak öğreneceksiniz.
Bu sabunları hem süs için sergileyecek hem de o harika koku ve köpürme özelliklerinden ötürü zevkle sevdiklerinizle paylaşabileceksiniz. Ayrıca en önemlisi ise bu güzel sabunları %100 doğal olarak üreteceksiniz.

ÖZETLE :

Bu işin ehliyiz. 25 senelik tecrübemiz ile Kimya Mühendisi Uğur ÖZTEMİZ’den bizzat eğitim alıyorsunuz. Kulaktan dolma bilgi, videolar, kurs satan bazı kişi veya kuruluşlardan eğitim alan, sonrasında başarılı olamayan, kokusu kaybolan, sabunu suyu görünce yumuşayıp pelteleşen çoğu kişi oldu, bu kişiler bize geldiler ve şu an pek çoğu yurtdışı, yurt içi piyasaya sabun üretiyorlar

SONUÇ :

Tamamen sıfırdan kendiniz yapabileceğiniz sağlıklı sabununuzu kullanmanın keyfini yaşayabilir, dilerseniz ticari olarak satışını bile yapabilirsiniz!
Kaliteli doğal sabunun, dünya çapında kabul edilen “sabun üretim normları” içerisinde formüller ve girdiler içermesi gerekir. İnternet veya kulaktan dolma sabun formülleri ile yola çıkan ya da ehil olmayan kişilerden kurs alan pek çok kişi ne yazık ki daha fazla para ve zaman kaybetmiştir, doğal olmayan kimyasallar ile riske giren insan sağlığı, boşa giden malzemeler ve sonunda çöpe giden emekler olmuştur.
Kötü üretilen sabundan zamanla bayat yağ kokusu gelecektir, ancak bunun da çaresi hazır, zeytinin ve ezine peynirinin bile ülkemizde taklit kokuları varken gerisini siz düşünün artık!